Укр Рус

Дата: 10.02.2014

  • 1.jpg
  • 123.jpg
  • e-dis_2012_imag56.jpg

Подписка на новости

Голосування

Якою має бути доля районних (міських) управлінь чи відділів освіти у новій системі управління освітою?
  • Голосов: (0%)
  • Голосов: (0%)
  • Голосов: (0%)
  • Голосов: (0%)
Всего голосов:
Первый голос:
Последний голос:
Назад
 
Powered by Sexy Polling
 

Навчальний процес

Кожен, хто вже закінчив школу, вищий навчальний заклад чи тільки відвідує заняття не раз стикався с таким поняття як «навчальний процес», але не всі до кінця розуміли його суть. Що ж являє собою цей процес, і в чому полягають його особливості? Коротко кажучи – це комплексна взаємодія вчителів та учнів. Основною метою такої взаємодії можна назвати свідоме засвоєння системи наукових знань.

Крім того процес навчання має на меті формування умінь та навичок, які можуть бути використані у подальшому житті. Під час навчання учні розвивають самостійне мислення і пізнавальні здібності, у них формується світогляд і вони оволодівають різними елементами розумової праці. В навчальному процесі важливу роль відграють всі його компоненти. Це і навчальний предмет, який пропонується для вивчення учням, і процес викладання цього предмету вчителем. Компонентами навчального процесу також є розумові та фізичні дії учнів і наявність матеріальних засобів навчання, до яких ми відносимо посібники та підручники, а також інші методичні матеріали.

Навчальний процес характеризується двома, на перший погляд, суперечливими особливостями. З одного боку він будується на виконанні заданих правил. А з другого боку направлений на творчу свободу учнів і покликаний розвинути у них здатність самостійно мислили і вільно творити. Для того, щоб організувати навчальний процес найкращим чином важливо використовувати всі основні педагогічні засади, але адаптувати їх до кожної конкретної ситуації. Використання сучасного підходу при роботі з учнями гарантує повне порозуміння між ними та педагогом і налагодження продуктивної співпраці. А використання якісних навчальних та методичних матеріалів допомагає ще краще засвоїти отриманні під час навчання знання і самостійно попрацювати з поданою інформацією.

Наверх
Точка зору Аналітика Блоги Форум