Укр Рус

Дата: 10.02.2014

  • 1.jpg
  • 123.jpg
  • e-dis_2012_imag56.jpg

Подписка на новости

Голосування

Якою має бути доля районних (міських) управлінь чи відділів освіти у новій системі управління освітою?
  • Голосов: (0%)
  • Голосов: (0%)
  • Голосов: (0%)
  • Голосов: (0%)
Всего голосов:
Первый голос:
Последний голос:
Назад
 
Powered by Sexy Polling
 

Освітня система

Система освіти України має багато основних складників. До освітньої системи входять навчально-виховні і культурно-освітні заклади, а також наукові, науково-методичні установи, науково-виробничі підприємства. Освітня система включає й державні та місцеві органі управління освітою та самоврядування в освітній галузі.

Враховуючи особливості освітньої системи в Україні можна виділити основні освітні рівні, які представлені початковою загальною освітою, базовою та повною загальною середньою освітою, професійно-технічною освітою, базовою та повною вищою освіто. Крім того до освітніх рівнів належать такі кваліфікаційні рівні як кваліфікований робітник, молодший спеціаліст, бакалавр, а також спеціаліст, магістр.

Щоб зрозуміти особливості системи освіти потрібно детальніше розглянути її складові. Першою щаблиною в структурі освітньої системи є дошкільна освіта, що здійснюється в дитячих садках, яслах та інших дошкільних закладах, які відвідують малюки починаючи з раннього віку. Наступним етапом є здобуття загальної середньої освіти – навчання відбувається в школах та гімназіях, ліцеях та колегіумах. Нарівні з цим проходить відвідування позашкільних закладів освіти – центри творчості та школи мистецтв допомагають дітям розвивати свої здібності та творчі нахили. Професійно-технічна освіта, представлена училищами різної спрямованості, та вища освіта, що здобувається в інститутах, університетах, академіях також є складовим загальної системи освіти. Особливими елементами сучасної освітньої системи вважаються післядипломна освіта, аспірантура та докторантура, а також сфера самоосвіти, яка дозволяє кожному самостійно отримати всі необхідні знання, використовуючи спеціалізовані навчальні матеріали.

Наверх
Точка зору Аналітика Блоги Форум