Укр Рус

Дата: 10.02.2014

  • 1.jpg
  • 123.jpg
  • e-dis_2012_imag56.jpg

Подписка на новости

Голосування

Якою має бути доля районних (міських) управлінь чи відділів освіти у новій системі управління освітою?
  • Голосов: (0%)
  • Голосов: (0%)
  • Голосов: (0%)
  • Голосов: (0%)
Всего голосов:
Первый голос:
Последний голос:
Назад
 
Powered by Sexy Polling
 

Ректор

Кожен вищий навчальний заклад має свого керівника, і цим керівником, як відомо, є ректор. Людина яка обіймає цю посаду не лише прекрасно орієнтується в науковій діяльності та може організувати навчальний процес найкращим чином, але й може похвалитися неабиякими організаторськими здібностями та високим рівнем соціальної комунікації. Адже ректору доводиться щодня мати справу з великою кількістю людей. Він повинен слідкувати за дотриманням трудової дисципліни у педагогічному колективі вищого навчального закладу, регулювати формування методичної бази, а також працювати над створенням найбільш сприятливих умов для навчання студентів.

Претендент на цю посаду повинен мати вищу професійну освіту, а також додаткову професійну освіту в галузі державного та муніципального управління чи управління персоналом. Крім цього обов’язковою вимогою є наявність наукового ступеня, вченого звання та стажу наукової чи науково-педагогічної роботи, який становить не менше п’яти років. Обрана на посаду людина має нести відповідальність за своїх підлеглих і за навчальний заклад, яким керує. Тому важливим фактором є також особисті якості кандидата – відповідальність, врівноваженість, лояльність, вміння відстоювати свої власні інтересі та інтереси тих, хто від тебе залежить.

Посада ректора є вибірною. Вчена рада вищого навчального закладу та спеціально сформована комісія ретельно розглядають всі подані кандидатури та аналізує усі можливі варіанти, щоб обрати найбільш достойного представника. В деяких випадках для кандидатів на посаду ректора встановлюються вікові обмеження – обіймати цю посаду не може людина, вік якої перевищує шістдесят п’ять, а в деяких випадках сімдесят років. В разі виникнення непорозумінь ректор може бути переобраний.

Наверх
Точка зору Аналітика Блоги Форум