Укр Рус

Дата: 10.02.2014

  • 1.jpg
  • 123.jpg
  • e-dis_2012_imag56.jpg

Подписка на новости

Голосування

Якою має бути доля районних (міських) управлінь чи відділів освіти у новій системі управління освітою?
  • Голосов: (0%)
  • Голосов: (0%)
  • Голосов: (0%)
  • Голосов: (0%)
Всего голосов:
Первый голос:
Последний голос:
Назад
 
Powered by Sexy Polling
 

Школа

Здавалося б немає потреби пояснювати таке поняття як «школа» широкому загалу. Адже кожен колись був школярем чи навчається в цьому закладі сьогодні. Але варто детальніше вивчити особливості діяльності школи та розібратися в тому, які школи діють сьогодні в нашій країні, і чим одні з них відрізняються від інших. В першу чергу варто зазначити,що школа офіційно вважається основним інститутом загального навчання, а відвідування цього закладу доступно кожному і визначається правом на освіту. Культурний та економічний розвиток суспільства суттєво впливають на особливості навчання та виховання в школі. А в разі невідповідності освітнього процесу нагальним потребам суспільства виникає потреба в проведенні реформування.

Згідно з офіційним визначенням школа – це навчальний заклад, який забезпечує початкову, середню, а в деяких випадках вищу чи спеціальну освіту кожному із своїх учнів. В залежності від знань, які можуть запропонувати школи вони діляться на певні типи. Основними з них є загальноосвітні та професійні школи. Рівень навчання визначає поділ шкіл на початкові, неповні середні, середні та вищі. В деяких випадках відбувається поділ шкіл за статевими ознаками на жіночі, чоловічі чи школи сумісного навчання, які переважають у більшості країн. Крім того на класифікацію навчального закладу впливає і релігійний фактор – розрізнять школи світські та школи релігійні. Утримання шкіл відбувається за державний кошт, на кошти громади чи певних приватних осіб.

В певні періоди навчання в школі становило десять або дванадцять років, а по закінченні школи учні мали скласти іспити із затверджених дисциплін за результатами яких видається Свідоцтво про базову або повну середню освіту. Навчання в школі має три основні ступені – молодші класи, середні класи та старші класи.

Наверх
Точка зору Аналітика Блоги Форум