Укр Рус

Дата: 10.02.2014

  • 1.jpg
  • 123.jpg
  • e-dis_2012_imag56.jpg

Подписка на новости

Голосування

Якою має бути доля районних (міських) управлінь чи відділів освіти у новій системі управління освітою?
  • Голосов: (0%)
  • Голосов: (0%)
  • Голосов: (0%)
  • Голосов: (0%)
Всего голосов:
Первый голос:
Последний голос:
Назад
 
Powered by Sexy Polling
 

Управління школою

Управляння школою базується на педагогічному аналізі стану навчально-виховного процесу в навчальному закладі. Крім того до циклу управління включено планування ефективної та результативної роботи школи, організацію різнобічної діяльності школи, внутрішній шкільний контроль та контролювання життєдіяльності шкільного колективу.

Педагогічний аналіз є першим етапом в сфері управляння навчальним закладом. В більшості випадків аналіз здійснюється за певний період, що дає змогу порівняти отримані результати з аналізом інших періодів. Наступним етапом стає планування, що покликане визначити мету та завдання навчально-виховного процесу і можливостей керування ним. Після цього варто розпочати організацію внутрішнього шкільного управління, яке передбачає вибір найбільш доцільних форм і методів реалізації певних задач, визначення термінів виконання та безпосередніх виконавців. Перед початком реалізації завдань відбувається детальне вивчення ділових якостей виконавців та їх досвіду, що дає змогу обрати найбільш вдалі кандидатури.

Для отримання надійної й достовірної інформації про стан навчально-виховної роботи в школі варто використовувати декілька перевірених на практиці засобів. В першу чергу це контроль, який дає змогу глибоко вивчити навчально-виховний процес, зрозуміти суть взаємодії вчителя й учнів і при необхідності внести певні корективи в цей процес. Варто також використовувати регулювання - кожен з його видів ( оперативне, тематичне підсумкове) дозволяє отримати чудові результати й позитивно відображається на управлінській діяльності. Регулярний збір аналізу інформації про стан навчально-виховного процесу, аналіз отриманих даних та своєчасне внесення коректив є основою вдалого та результативного управління навчальним закладом.

Наверх
Точка зору Аналітика Блоги Форум